Gama Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Üniversitelerin ilgili lisans programlarından mezun, konusunda uzman ve deneyimli Psikolojik Danışmanlarımızla çocuklarımıza ve ailelerine yönelik çalışmalarımız özel eğitim sürecine aileninde katkı sağlamasını hedeflemektedir.

Bu hedeften yola çıkarak kurumumuzda aile paylaşım toplantıları, veli eğitim seminerleri, bireysel aile görüşmeleri tecrübeli ve yetişmiş personelimizle sürdürülmektedir.Amacı ailelerin çocuklarının ihtiyaçları ve özellikleri konusunda bilgilendirilmeleri, kendilerine ve çocuklarına olumlu bakış açısı kazanabilmeleri, şimdi ve gelecekte kendileri ve çocukları için uygun hedefler tespit edebilmelerine yardımcı olmaktır.

Öğrenci Danışmanlık Hizmetleri;

Kurumumuzda periyodik olarak öğrenci değerlendirme ve psikolojik danışmanlık çalışmaları, konusunda uzman ve deneyimli Psikolojik Danışmanlarımız tarafından yapılır. Bu çalışmalar sonucunda ihtiyaç duyulması halinde çocuğun etkileşim içinde olduğu kişilerlede (anne, baba, kardeş, öğretmen, v.b.) görüşmeler sağlanır.
Ayrıca okula devam eden öğrencilerimizle ilgili belirli aralıklarda bilgilendirme dosyaları hazırlanarak öğretmenleri ve/veya ilgili rehberlik servisleriyle bilgi paylaşımı yapılmaktadır.

Aile Danışmanlık Hizmetleri;

Psikolojik destek ve danışmaya ihtiyacı olan velilerimiz istedikleri taktirde randevu alarak Psikolojik Danışmanımızla danışan-danışman gizliliği içerisinde görüşmelerini yapabilirler.
Ayrıca kurumumuzda velilere yönelik bilgilendirme toplantıları, aile eğitim seminerleri ve bireysel aile görüşmeleri gibi hizmetler verilmektedir.